پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
711
-
الف
+

اختتامیه جشنواره تئاتر مقاومت برگزار شد

اختتامیه هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت با تقدیر از برگزیدگان، برگزار شد.

مراسم اختتامیه هفدهمین دوره از جشنواره تئاتر مقاومت در محل تالار وحدت و همراه با تقدیر از برگزیدگان این جشنواره برگزار شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری تسنیم، اختتامیه جشنواره تئاتر مقاومت روز سه‌شنبه دوم آذر ماه در محل تالار وحدت برگزار شد، این مراسم به علت لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فقط با حضور نمایندگانی از گروه های شرکت کننده در این جشنواره برگزار شد.

محمد سلوکی مجری این مراسم را در ابتدا با دعوت از حمید نیلی دبیر هفدهمین دوره جشنواره تئاتر مقاومت آغاز کرد. نیلی در صحبت ابتدایی خود ضمن تشکر از گروه‌های نمایشی به شرایط سخت برگزاری این رویداد در شرایط کرونایی اشاره کرده و از هیئت داوران بخش های مختلف برای همیاری با دبیرخانه جشنواره تشکر کرد.

وی در ادامه پیوند صنعت با هنر و حمایت آنها از هفدهمین دوره جشنواره تئاتر مقاومت را از امتیاز های مهم این دوره دانست.

در‌ ادامه مراسم برگزیدگان هفدهمین دوره تئاتر مقاومت اعلام شدند و این مهم با اعلام برنده جایزه ویژه حاج قاسم سلیمانی شروع شد که این جایزه به لیلی عاج برای نمایش «کجایی ابراهیم» رسید.

دیگر برگزیدگان این دوره از جشنواره به شرح زیر معرفی شدند:

بخش راویان حماسه:
بخش روایتگری:
 نگین خامسی برای روایت «نامه‌ای برای علی» تقدیر شد.
جایزه اول به الناز عزیزی برای روایت «چشم‌های منتظر»  اهدا شد.
بازیگر زن:
معصومه نورزاد تقدیر شد و جایزه برگزیده به طور مشترک به نازنین مهیمنی و مینا شجاع اهدا شد.
 بازیگر مرد:
حسن مجیدی تقدیر شد. بهرام سروری‌نژاد و مجتبی طباطبایی مشترکا برگزیده شدند.
نمایشنامه رادیویی:
 باقر سروش برای «ضیافت مرغان مهاجر» برگزیده شد.
کارگردانی:
شیرین سپه راد تقدیر شد.
 پیمان غریب پناه برای نمایش «سمفونی پلاک» برگزیده شد.
تهیه کنندگی:
 فیروزه بنی طالبی برای نمایش «گرمازده» برگزیده شد.
جایزه افکتور برگزیده به محمدرضا قبادی فر برای نمایش «فیش آباد» و جایزه بهترین صدابردار به رضا محتشمی برای نمایش «باد که می‌نویسد» اهدا شد.
نمایش برگزیده:
داریوش شهبازی برای «باد که می‌نویسد» تقدیر شد و جایزه این بخش به شیرین سپه راد برای «ضیافت مرغان مهاجر» تعلق گرفت.


بخش مسابقه نمایشنامه نویسی:
برگزیدگان این بخش به شرح زیر معرفی شدند:
لوح تقدیر به امیرقاسم ستوده برای «بلشویک»، جایزه سوم به محمدرضا آریان فر برای «شهریور آخرین ماه تقویم است»، جایزه دوم به غلامحسین دولت آبادی برای «راه پیموده نشده» و جایزه اول به روزبه حسینی برای «برگرد رفیق» اهدا شد.

بخش خیابانی:
هیات داوران بخش تئاتر خیابانی متشکل از امیر دژاکام، حمید ابراهیمی و علیرضا استادی آرای خود را به شح زیر اعلام کردند:
الف: طراحی لباس
تقدیر : هادی کیانی برای نمایش «بازمانده»
برگزیده: سعید بادینی برای نمایش «اپیدمی»

موسیقی
 تقدیر : گروه موسیقی همه نقاشیهای من (بارمان اهورا – امیر حسین انصافی – امیرمحمد انصافی. )
 برگزیده :  علی خاتمی از نمایش ژنرال خورشید.
طراحی صحنه و فضا
تقدیر:  هادی کیانی برای نمایش «بازمانده»
برگزیده : آرزو علی پور و امیر امینی برای نمایش «دوران عاشقی»
 بازیگری زن
تقدیر :  مرجان کرمی، برای نمایش «لطفا از من فیلم بگیرید»
رتبه سوم : نجمه محرابی خوزانی، برای نمایش «زندگی با طعم باروت»
نرگس خاک کار، برای نمایش «سال‌ها پس از آن واقعه»
رتبه دوم : آرزو جعفری، برای نمایش «پوست های حساس»
 دلارام ترکی، برای نمایش 65،99.
رتبه اول : سیمین بهفر، برای نمایش «شوسه»
 بازیگری مرد
تقدیر بازیگری مرد: سید پویا امامی، برای نمایش «زندگی با طعم باروت»
مصطفی کولیوندی، برای نمایش «بیست شماره آخر را من نشمردم»
رتبه سوم : مهدی داوودی، برای نمایش «چه کسی پاسخگو است»
 مالک آبسالان، برای نمایش «ژنرال خورشید»
رتبه دوم :  احمد جعفری، برای نمایش «شوسه»
 سامان شکیبا، برای نمایش «حباب زیر آب»
رتبه اول: ایمان نظیفی، برای نمایش 65،99.


 کارگردانی
تقدیر از کارگردان نمایش «اپیدمی»،  سعید بادینی.
رتبه سوم :  هادی کیانی، برای نمایش «بازمانده»
رتبه دوم :  امیر امینی، برای نمایش «دوران عاشقی»
رتبه اول :  مسعود براهیمی، برای نمایش 65،99.
 طرح و ایده
رتبه سوم :  هادی کیانی، برای نمایش «بازمانده»
رتبه دوم : مهدی حبیبی، برای نمایش «سالها پس از ان واقعه»
رتبه اول : مسعود براهیمی، برای نمایش 65،99.
جایزه ویژه هیات داوران به خاطر یک عمر فعالیت هنری در عرصه تئاتر خیابانی به مرتضی وکیلیان اهدا شد.
جایزه ویژه هیات داوران به کار گروهی، نمایش «اپیدمی» به سعید بادینی تعلق گرفت.
تقدیر از بازیگران خردسال نمایش «زندگی با طعم باروت»، روشا مستاجران و کیان حاج هاشمی و از نمایش «همیلو»، دانیال شیرمحمدی.
جایزه ویژه به بازیگر خردسال نمایش «سال‌ها پس از آن واقعه»، به هوراد حبیبی.
هیات  داوران سه اثر برگزیده ذیل  را  به سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی کرد.
1- نمایش 65،99 به کارگردانی مسعود براهیمی از اصفهان.
2- نمایش بازمانده به کارگردانی هادی کیانی از خمینی شهر.
3- نمایش اپیدمی به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان.

بخش دانشجویی
 پوستر و بروشور:
 تقدیر:  محمد لهراسب برای نمایش « ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»
 برگزیده: حامد کاظمی برای نمایش « خاطرات خانه‌ای که نیست»       
طراحی لباس:
  تقدیر: فائزه نجفی برای نمایش «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»
 برگزیده: ویدا موسوی برای نمایش «بهشت حکیم الله»                 
طراحی گریم:
تقدیر: عاطفه رضایی برای نمایش« غزلواژة قصد»
برگزیده: سعید مؤذنی برای نمایش « بهشت حکیم الله»     

 
طراحی نور:
  تقدیر: علی کوزه‌گر برای نمایش « فریاد خاموش»
 برگزیده: ویدا موسوی برای نمایش « بهشت حکیم»                     
 موسیقی
تقدیر: محمدنادری و سیدمحمد صدق سجادی برای نمایش خرمشهر11
 برگزیده: امیرحسین انصافی برای نمایش «فریاد خاموش»                   
 طراحی صحنه:
 تقدیر: پریسا دوستی باری نمایش « ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»
برگزیده: سعید موذنی برای نمایش « بهشت حکیم الله»       

بازیگری زن:
تقدیر: ندا عزیزی پیرصحنه برای نمایش «پارک شیرین»
رتبه سوم: (مشترک) میترا بابای برای نمایش « خنکای ختم خاطره» و سارینا رزاق مرندی برای نمایش « ترقب»
رتبه دوم: مهناز میرزاییبرای نمایش «ترقب»                                                                     
 برگزیده: ویدا موسوی برای نمایش «بهشت حکیم الله»         

بازیگری مرد:
 تقدیر:  پوریا ریحانی برای نمایش خرمشهر 11
رتبه سوم: پیمان محسنی برای نمایش فریاد خاموش
رتبه دوم: مشترک:  محسن سالاری برای نمایش «فریاد خاموش» و سعید صادقی برای نمایش «خنکای ختم خاطره»
 برگزیده: محمدهادی عطایی برای نمایش «فریاد خاموش»   
  کارگردانی:
 رتبه سوم: محمدهای عطایی برای نمایش « فریاد خاموش»
رتبه دوم: پریسا دوستی برای نمایش «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» 
 برگزیده: ویدا موسوی برای نمایش « بهشت حکیم الله» 


 نمایشنامه‌نویسی:
 رتبه سوم: کامران شهلایی برای نمایش « خاطرات خانه‌ای که نیست»
 رتبه دوم: پریسا دوستیبرای نمایش « ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند»
برگزیده: خسرو امیری برای نمایش «بهشت حکیم الله»      
نمایش برگزیده:
نمایش «بهشت حکیم الله » برای شرکت در جشنواره فجر، «ماهی‌ها فراموش نمی‌کنند» برای شرکت در جشنواره دانشجویی و نمایش‌های «فریاد خاموش» و« بهشت حکیم الله» برای اجرای عمومی در تماشاخانه سرو معرفی شدند.

همچنین از برگزیدگان بخش صحنه ای این جشنواره که به نوعی بخش اصلی آن به حساب می‌آید به شرح ذیل تقدیر شد:

در بخش پوستر و بروشور یلدا منتظری برای طراحی پوستر و بروشور نمایش «به صرف چای و گلوله» به عنوان نفر برگزیده معرفی شد. در بخش گریم جایزه ویژه به ماریا حاجیها اهدا شد و از سمیه فراهانی و سونیا ایرانی‌نژاد تقدیر به عمل آمد.
در بخش طراحی نور، محمد فروزان نفر برگزیده و از پاشا بدرود و رضا خضرایی تقدیر به عمل آمد. همچنین در بخش موسیقی جایزه نفر سوم به صورت مشترک به طاها علیخانی، علی بدوی، عبدی یوسفی اهدا شد. احمد صمیمی به عنوان نفر دوم و محمد نادری به عنوان آهنگساز برتر انتخاب شد.
همچنین در بخش طراحی لباس شفق کاظمی و محمدعلی اکباتانی به طور مشترک به عنوان هنرمندان برگزیده معرفی شدند و به طور مشترک از پگاه ترکی و زهره غلامی از  طراحان لباس تئاتر تقدیر به عمل آمد.
در بخش طراحی صحنه؛ احسان جانمی، رضا بهرامی و علی حیدری، به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم برگزیده شدند.
اما در بخش بازیگری زن، هیات داوران ضمن تقدیر از دادنوش مقدم، جایزه نفرات سوم تا اول خود را به ترتیب به طیبه نیک‌آزاد، پریسا مقتدی و مهناز رودساز اهدا کرد.
و در بخش بازیگری مرد، هیات داوران ضمن تقدیر از گروه بازیگران نمایش «تن‌ها» و همچنین محسن پوشایی و میثم جعفری‌کوچکی؛ اکبر صادقی را عنوان نفر سوم؛ تینو صالحی را عنوان نفر دوم و علی فرحناک را به عنوان نفر اول معرفی کرد.
و سرانجام آرای هیات داوران در دو بخش کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی عبارت بودند از، رضا بهرامی و احسان جانمی (به طور مشترک نفرات سوم)، مرتضی شاه‌کرم و محمدرضا شاه‌مردی (به طور مشترک نفرات دوم) و علیرضا معروفی به عنوان نفر برگزیده بخش کارگردانی معرفی شدند.
هیات داوران در بخش نمایشنامه نویسی ضمن تقدیر از مرتضی شاه‌کرم، جایزه نفر سوم خود را به مریم منصوری، جایزه نفر دوم خود را به  لیلی عاج و جایزه اول خود را به محمدرضا شاه‌مردی اهدا کرد.

و در ادامه امین اشرفی برای نمایش «خاطرات خانه‌ای که ...» به عنوان اثر برگزیده منتقدان انتخاب شد.

در حاشیه این برنامه از  کورش زارعی و نصرالله قادری به‌عنوان دو هنرمند فعال در حوزه تئاتر مقاومت و به پاس سال‌ها تلاششان در این عرصه تقدیر شد. 

بیشتر بخوانید:

معرفی داوران جشنواره تئاتر «مقاومت»

جایزه "سردار سلیمانی" در جشنواره تئاتر مقاومت

نظر شما
ارسال نظر