پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
مختارنامه
English عربي
شنبه 2 شهريور ماه 1398 ساعت: 22:5552
-
الف
+

برگزاری اختتامیه جشنواره «کهن آواهای تنبور»

سومین جشنواره «کهن آواهای تنبور» روز گذشته با معرفی برگزیدگان این جشنواره خاتمه یافت.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی جشنواره، سومین دوره جشنواره «کُهن آواهای تنبور» مناطق کردنشین روزهای ۳۱ مرداد و یکم شهریور ۱۳۹۸ در خانه تنبور ایران واقع در روستای بان‌زلان دالاهو (استان کرمانشاه) برگزار شد. این جشنواره در ۲ بخش گروه نوازی و تکنوازی با هدف حفظ و اشاعه موسیقی مقامی و کردی، شناسایی استعدادهای جوان و حمایت و قدرشناسی از تلاش‌های موثر هنرمندان، میزبان علاقه مندان موسیقی بود. در سومین دوره این جشنواره ۳۹ گروه و ۱۷۸ تک نواز شرکت کرده بودند که از این میان ۱۳ گروه و ۵۱ تکنواز به مرحله نهایی راه یافتند. این در حالی است که استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، خراسان رضوی، لرستان، قزوین، مرکزی، کرمانشاه، همدان و البرز در این جشنواره نمایندگانی داشتند.

شرکت کنندگان در این جشنواره طی ۲ روز اجراهایشان را در خانه تنبور ایران و در مقابل داوران به صحنه بردند. از نکات مهم این جشنواره حضور مردم و علاقه مندانی بود که طی ۲ شبانه روز حضوری مستمر داشتند و به جشنواره رونق داده بودند.

در مراسم اختتامیه سومین جشنواره «کُهن آواهای تنبور» برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر معرفی و قدردانی شدند: 

تک نوازی تنبور ـ گروه سنی الف : رها افضلی از دالاهو ـ سارا کاکایی از کرمانشاه ـ ایوب عباسی از قصرشیرین مشترکا رتبه اول / کیان ناصری از  کرمانشاه ـ گل رخ شاه ابراهیمی از صحنه ـ اهورا رضایی از سرپل ذهاب مشترکا رتبه دوم/ سارا رستمی از سرپل ذهاب ـ آریاناز اله وردی از ایلام مشترکا رتبه سوم 

 تک نوازی تنبور ـ گروه سنی ب: بنیامین گراوندی از ایلام رتبه اول/ رومینا نوروزی از همدان رتبه دوم/ فرهاد فتاحی از کرمانشاه ـ سیدفرهاد فرهادی از دالاهو ـ هاتف مرادی خانی از کرمانشاه، مشترکا رتبه سوم  

تک نوازی تنبور ـ گروه سنی پ: پویا عباسی از کرمانشاه رتبه اول/ مهدی مریدی از ساوه ـ تارا افضلی از دالاهو رتبه دوم / وریا کریمی از دالاهو رتبه سوم 

تک نوازی تنبور ـ گروه سنی ج: علی مومیوند از کرمانشاه رتبه اول / حامد ناجی از قزوین رتبه دوم / بهزاد کرمی از سرپل ذهاب رتبه سوم 

مقام خوانی ـ گروه سنی الف: بردیا اکابری از قصرشیرین برگزیده  

مقام خوانی ـ گروه سنی ب: کسری کاکایی از کرمانشاه رتبه اول/ آریان عزیزی از قصرشیرین رتبه دوم / متین محمودیان از دالاهو رتبه سوم 

مقام خوانی ـ گروه سنی پ: حسین اعظمی از دالاهو ـ جهاندار ملکی از کرمانشاه رتبه اول / مهدی مرادی از قصرشیرین ـ پدرام ظاهری نیا از قصرشیرین رتبه دوم/ سیدروزبه مهرابی از کرمانشاه رتبه سوم 

مقام خوانی ـ گروه سنی ج : سعید کرمی راد از کرمانشاه ـ مراد مرادی از قصرشیرین، رتبه اول/ سجاد علایی فر از دلاهو ـ سیدعابدین حسینی از سرپل ذهاب رتبه دوم / آرش شیرویی از دالاهو رتبه سوم 

سازهای بادی – نرمه نای: آروین دباغی از بوکان، رتبه اول/ مژگان سیدی از بوکان رتبه دوم 

سازهای بادی ـ شمشال: عبدالباسط مرادی از جوانرود ـ اسماعیل غفوری از بوکان رتبه اول/ شهرام مهدوی از روانسر رتبه دوم 

  گروه نوازی: گروه الوند از کرمانشاه رتبه اول / گروه سی رود از قصرشیرین ـ گروه کوپسار از البرز رتبه دوم  /گروه سیمرغ از  لرستان ـ گروه ققنوس از قصرشیرین رتبه سوم 

در بخش گروه نوازی، «گروه سوارو از بوکان» نیز به عنوان گروه برگزیده جشنواره معرفی شد.

/ س م

نظر شما
ارسال نظر