پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
360
-
الف
+

معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم «شهر»

با برگزاری اختتامیه هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «شهر»، برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند.

به گزارش آی‌فیلم، هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «شهر» با معرفی برگزیدگان عصر امروز دوشنبه 31 تیرماه به کار خود پایان داد.

در بخش بزرگداشت های آیین اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم شهر، بزرگداشت علی نصیریان استاد بازیگری با نمایش کلیپی از صحبت های او و بخشی از فیلم های معروفش برگزار شد.

در این قسمت محمدحسین لطیفی کارگردان سینما با بیان اینکه موجب خوشحالی او است که در این بزرگداشت حضور پیدا کرده است، گفت: بسیار از علی نصیریان یاد گرفته ام. همانطور که آقای مسجدجامعی گفتند اخلاق حرف اول را می زند. من به اندازه خودم تلاش کردم از نسل گذشته سینمای ایران یاد بگیرم. علی نصیریان از افتخارات سینمای ماست، همانطور که عزیزان دیگری همچون جمشید مشایخی و عزت الله انتظامی افتخار ما هستند.

علی نصیریان در مراسم بزرگداشتش گفت: این بزرگداشت‌ها از کسانی که ۶۰، ۷۰ سال روی این صحنه ها و در مقابل دوربین ها کار کردند، کار بسیار خوبی است که جای تشکر دارد. برگزار کردن این جشنواره ها بسیار خوب است و به فعالیت های فرهنگی کمک می کند.

وی با بیان اینکه نسل های بعد از ما و نسل جوان امروز کارهای بسیار خوبی می سازند، ادامه داد: سال گذشته با جوانی کار کردم که کار اولش بود و بسیار درخشید. ما باید خلاقیت ها را تشویق کنیم. آقای هاشمی گفتند نمی خواهیم پروپاگاندا باشد و من معتقدم که هنر اصلا پروپاگاندا نیست. ۷۰ سال در شوروری سبکی به نام رئالیسم سوسیالیستی تعریف کردند ولی آنچه در هنر روسیه آن دوران می بینیم کاملا برعکس این سبک است.

استاد بازیگری همچنین گفت: هنر ابزار پروپاگاندا نیست. هنر بر خلاقیت انسانی استوار است و این خلاقیت یک چیز خودجوش و خدایی است که خداوند آن را در درون ما گذاشته است.

نصیریان در مراسم بزرگداشت خود در جشنواره فیلم شهر گفت: من از شهرداری تهران برای حمایتش از هنر تشکر می کنم ولی این کاری است که در همه جای دنیا شهرداری ها انجام می دهند البته بدون اینکه دخالت کنند. در این شرایط نباید هنر را محدود کرد. اگر ما کمی بازتر نگاه کنیم و به جوشش های خلاقانه جوانان نگاه کنیم، اوضاع بهتر می شود.

در بخش بزرگداشت های آیین اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، در مراسم بزرگداشت زنده یاد جمشید مشایخی، کلیپی از صحبت های سام مشایخی پسر این هنرمند درباره پدرش و بخشی از آثار این هنرمند برای حاضران به نمایش در آمد.

در ادامه مراسم داوران بخش مسابقه فیلم های کوتاه و نیمه بلند شامل نرگس آبیار، احمد ضابطی جهرمی، علیرضا گلپایگانی، مصطفی کیایی، هومن بهمنش و محمدرضا شفیعی برای اهدای جوایز هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر روی سن آمدند.

جوایز بخش پویانمایی جشنواره فیلم شهر

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین جان بخشی پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به مجتبی موسوی برای پویانمایی «آقای گوزن» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به صادق جوادی برای انیمیشن «روباه» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به بهرام عظیمی برای انیمیشن «سیم ششم» رسید.

جوایز بخش مستند

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تحقیق و پژوهش مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به بابک بهداد برای فیلم «بهارستان خانه ملت» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به محمدحسین حیدری و زهره احمدزاده برای تدوین فیلم «مهین» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به فاطمه ذوالفقاری برای کارگردانی فیلم «فقدان» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به محمد حسین حیدری برای فیلم «مهین» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تهیه کننده مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به مهدی مطهر برای فیلم «مهین» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به داوود اشرفی برای فیلم «قصه بولوار» رسید.

جوایز بخش آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به امین چادگانی برای «برف تابستان» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به پویان شعله ور برای تدوین فیلم«مثل بچه آدم» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به آرمان خوانساریان برای فیلم «سایه ی فیل» رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به مریم کوهکن و سوگل شهابی برای تهیه کنندگی فیلم «تشریح» رسید.

دیپلم افتخار و تندیس جشنواره بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری مجید اسماعیلی برای فیلم «تلخ» رسید.

جایزه ویژه هیات داوران برای نقش آفرینی در آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند به دو بازیگر به فرانک کلانتر برای فیلم های «فشار خون» و «لال» و محمد تک زارع برای نقش آفرینی در فیلم «لال» رسید.

بزرگداشت رویا تیموریان و مسعود رایگان

در ادامه مراسم از دو بازیگر سینما و تلویزیون رویا تیموریان و مسعود رایگان تجلیل شد.

رویا تیموریان در مراسم بزرگداشتش گفت: من به اندازه چهل سال حرف دارم ولی فکر می کنم نمی شود آنها را اینجا بیان کرد. امشب برای من بسیار پر افتخار است به این دلیل که اسمم کنار استاد نصیریان آورده شد و اجازه داشتم که روی صحنه بیایم.

وی ادامه داد: ما در شهری بزرگ با شرایط پیچیده زندگی می کنیم، به عنوان یک شهروند در حضور شهردار تهران و اعضای شورای شهر درخواست می کنم کنترل و بازنگری در مورد شرایط شهروندانی که در کنار خیابان هستند، داشته باشیم.

مسعود رایگان نیز در مراسم بزرگداشتش گفت: بسیار مفتخرم که این بزرگداشت در حضور کسی برگزار می شود که ما دانش آموخته او هستیم.

جوایز بخش بین الملل

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی در مسابقه سینمای بین الملل به مَکس پورتر و رو کو واهاتا برای فضای منفی از کشور فرانسه

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند داستانی به مهدی فِلِیفِل برای فیلم در حال غرق شدن از کشور یونان رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند یه مستند مایکل استورم گلومستین برای فیلم بینهایت ۵۰ متر دورتر است از کشور لهستان رسید.

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند به بلند لیسا اف. جکسون برای کارگردانی فیلم مستند بلند میراث از کشور مکزیک

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم بلند مستند به بوریس بِرتروم برای تهیه کنندگی فیلم پناهگاه انسان از کشور دانمارک

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم به آندری زویاگینتسف برای کارگردانی فیلم سینمایی بی عشق از کشور روسیه

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم سینمایی به هیروکازو کورئیدا برای تهیه کنندگی فیلم دزدان فروشگاه از ژاپن

جوایز بخش ویدیویی

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه بخش فیلم های سینمایی در مسابقه ویدیویی به مریم بحرالعلومی برای فیلم «پاسیو»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش زن بخش فیلم های سینمایی در مسابقه ویدیویی به شیرین یزدان بخش برای فیلم «آکاردئون»

جایزه بهترین بازیگر نقش مرد بخش فیلم های سینمایی در مسابقه ویدیویی به رضا بهبودی برای فیلم «آندرانیک»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری در مسابقه ویدیویی به ایمان کرمیان، حسن نجفی و علی فرشچی فیلم ویدیویی«اینجا خانه من است»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی در مسابقه ویدیویی به خیرالله تقیانی برای فیلم ویدیویی «اینجا خانه من است»

تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری در مسابقه ویدیویی به حمید نعمت الله برای فیلم «بیا از گذشته حرف بزنیم» رسید.

/ س م

نظر شما
ارسال نظر