پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
285
-
الف
+

نامزدهای هفتمین جشنواره فیلم شهر معرفی شدند

نامزدهای بخش‌های مختلف هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر از سوی هیات داوران معرفی شدند.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ستاد خبری جشنواره، نامزدهای بخش مسابقه سینمای ایران هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در زیرمجموعه آثار مستند، داستانی و پویانمایی، سینمایی و بین‌الملل به شرح زیر است:

نامزدهای بخش مسابقه سینمای ایران

فیلم‌های سینمایی

هیئت داوران بخش فیلم‌هایی سینمایی متشکل از پرویز شیخ طادی، حبیب رضایی، محمدمهدی عسگرپور، دکتر حسین کرمی و محمود کلاری نامزدهای دریافت جایزه در بخش مسابقه سینمای ایران آثار سینمایی را به شرح زیر اعلام کرد:

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

هومن سیدی برای فیلمنامه مغزهای کوچک زنگ‌زده

مصطفی کیایی برای فیلمنامه چهارراه استانبول

سید روح‌الله حجازی برای فیلمنامه اتاق تاریک

محمدعلی باشه‌آهنگر برای فیلمنامه سرو زیر آب

بهمن کامیار برای فیلمنامه در وجه حامل

 

نامزدهای بهترین بازیگر نقش زن:

ژاله صامتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی در وجه حامل

پریناز ایزدیار برای ایفای نقش در فیلم سینمایی تابستان داغ

سحر دولتشاهی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی چهارراه استانبول

ساره بیات برای ایفای نقش در فیلم سینمایی اتاق تاریک

ندا جبرئیلی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی کارت پرواز

 

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مرد:

نوید محمدزاده برای ایفای نقش در فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ‌زده

فرهاد اصلانی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ‌زده

جواد عزتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی ماجرای نیمروز ۲: رد خون

صابر ابر برای ایفای نقش در فیلم سینمایی تابستان داغ

 

نامزدهای بهترین دستاورد فنی یا هنری:

پیمان شادمانفر برای فیلمبرداری فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ‌زده

فرید ناصرفصیحی برای جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی چهارراه استانبول

علیرضا زرین‌دست برای فیلمبرداری فیلم سینمایی سرو زیر آب

مهدی سعدی برای تدوین فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ‌زده

هادی بهروز برای فیلمبرداری فیلم سینمایی ماجرای نیمروز ۲: رد خون

 

نامزدهای بهترین کارگردانی:

هومن سیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ‌زده

مصطفی کیایی برای کارگردانی فیلم سینمایی چهارراه استانبول

سید روح‌الله حجازی برای کارگردانی فیلم سینمایی اتاق تاریک

محمدحسین مهدویان برای کارگردانی فیلم سینمایی ماجرای نیمروز ۲: رد خون

محمدعلی باشه‌آهنگر برای کارگردانی فیلم سینمایی سرو زیر آب

 

نامزدهای بهترین فیلم:

سعید سعدی برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ‌زده

مصطفی کیایی برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی چهارراه استانبول

سید روح‌الله حجازی برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی اتاق تاریک

سیدمحمود رضوی‌مجد برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی ماجرای نیمروز ۲: رد خون

 

نامزدهای بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری

در این بخش بدون معرفی نامزد یک تندیس و دیپلم افتخار اهدا می‌شود.

 

بخش مستند؛ داستانی و پویانمایی

هیئت داوران بخش فیلم‌های مستند، داستانی و پویانمایی متشکل از نرگس آبیار، هومن بهمنش، احمد ضابطی‌جهرمی، محمدحسین شفیعی، محمدعلی فارسی، مصطفی کیایی و علیرضا گلپایگانی، آرای خود را در این بخش به شرح زیر اعلام می‌دارد:

آثار پویانمایی:

نامزدهای بهترین جانبخشی:

لیلا شعبانی‌نژاد برای پویانمایی سیم ششم

صادق جوادی برای پویانمایی روباه

سعید الوندی و رشید عابدین برای پویانمایی یکدیگر

فرنوش عابدی برای پویانمایی آلفابت

مجتبی موسوی برای پویانمایی آقای گوزن

عباس جلالی‌یکتا برای پویانمایی پسر دریا

 

نامزدهای بهترین کارگردانی:

سیم ششم ساخته بهرام عظیمی

پسر دریا ساخته عباس جلالی‌یکتا

آلفابت ساخته کیانوش عابدی

آقای گوزن ساخته مجتبی موسوی

پدر ساخته میرعلی حسینی‌اصلی

روباه ساخته صادق جوادی

 

نامزدهای بهترین فیلم:

سیم ششم به کارگردانی بهرام عظیمی

روباه به کارگردانی صادق جوادی

پسر دریا به کارگردانی عباس جلالی‌یکتا

آلفابت به کارگردانی کیانوش عابدی

یکی بود، یکی نبود به کارگردانی مهین جواهریان

 

بخش مستند:

نامزدهای بهترین تحقیق و پژوهش:

مجتبی محمودی برای فیلم نازی‌آبادی‌ها

داود اشرفی برای فیلم قصه‌ی بولوار

بابک بهداد برای فیلم بهارستان خانه‌ی ملت

مرتضی منشی برای فیلم عودلاجان

محمدحسین حیدری و مهدی اسدزاده برای فیلم مهین

 

نامزدهای بهترین دستاورد فنی یا هنری:

بابک بهداد و سولماز افتخاری برای تدوین فیلم بهارستان خانه‌ی ملت

محمدحسین حیدری و زهره احمدزاده برای تدوین فیلم مهین

مهدی آزادی برای فیلمبرداری فیلم مهین

محمد حدادی برای فیلمبرداری فیلم در جستجوی فریده

 

نامزدهای بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه‌بلند:

فاطمه ذوالفقاری برای کارگردانی فیلم فقدان

داوود اشرفی برای کارگردانی فیلم قصه بولوار

مرتضی منشی برای کارگردانی فیلم عودلاجان

مجتبی محمودی برای کارگردانی فیلم نازی‌آبادی‌ها

 

نامزدهای بهترین کارگردانی مستند بلند:

محمدحسین حیدری برای فیلم مهیمن

آزاده موسوی و کوروش عطائی برای فیلم در جستجوی فریده

بابک بهداد برای فیلم بهارستان خانه ملت

مهدی بخشی‌مقدم برای فیلم خانه‌ای برای تو

 

نامزدهای بهترین فیلم:

مهدی مطهر برای تهیه‌کنندگی مستندهای فقدان و مهین

بابک بهداد برای تهیه‌کنندگی فیلم بهارستان خانه‌ی ملت

 

در بخش بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری

داوود اشرفی برای فیلم قصه بولوار

مجتبی محمودی برای فیلم نازی‌آبادی‌ها

مرتضی منشی برای فیلم عودلاجان

بابک بهداد برای فیلم بهارستان خانه‌ی ملت

 

بخش مسابقه سینمای بین‌الملل:

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی:

مجتبی موسوی برای آقای گوزن از ایران

مَکس پورتر و روکو واهاتا برای فضای منفی از فرانسه

باستیَن شورِیوِندیل برای مکعب روبیک از هلند

 

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه‌بلند داستانی:

آرین وزیردفتری برای مثل بچه آدم از ایران

مهدی فِلِیفِل برای در حال غرق شدن از یونان

دیوید ریچارد برای رنام، بدنبال زمین بازی از اندونزی

 

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه‌بلند مستند:

جِیهون ایلماز کِت برای مردی از دریا از ترکیه

آجان مودی برای میدان رستگاری از آمریکا

مایکل استورم گلومستین برای بینهایت ۵۰ متر دورتر است از لهستان

 

نامزدهای بهترین کارگردانی مستند بلند:

بوریس بِرتروم برای کارگردانی مستند بلند پناهگاه انسان از دانمارک

لیسا اف. جکسون برای کارگردانی مستند بلند میراث از مکزیک

چاد فردریچ برای کارگردانی مستند بلند شهر آزمایشگاهی از آمریکا

 

نامزدهای بهترین فیلم بلند مستند:

لیسا اف. جکسون برای تهیه‌کنندگی میراث از مکزیک

کریستُفر اییِن اِسمیث برای تهیه‌کنندگی آرمان‌شهر جدید از انگلستان

بوریس بِرتروم برای تهیه‌کنندگی پناهگاه انسان از دانمارک

 

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم سینمایی:

آندری زویاگینتسف برای کارگردانی سینمایی بی‌عشق از روسیه

هیروکازو کورئیدا برای کارگردانی سینمایی دزدان فروشگاه از ژاپن

هومن سیدی برای کارگردانی سینمایی مغزهای کوچک زنگ‌زده از ایران

 

در بخش بهترین فیلم سینمایی:

هیروکازو کورئیدا برای تهیه‌کنندگی سینمایی دزدان فروشگاه از ژاپن

سِرگِی مِلکوموف و گِلِب فِتسیسوف برای تهیه‌کنندگی سینمایی بی‌عشق از روسیه

سعید سعدی برای تهیه‌کنندگی سینمایی مغزهای کوچک زنگ‌زده از ایران

 

مراسم اختتامیه  هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر دوشنبه ۳۱ تیرماه از ساعت ۱۷ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

ه خ/م گ

نظر شما
ارسال نظر