پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
458
-
الف
+

معرفی آثار مستند راه‌یافته به جشنواره فیلم کوتاه حسنات

مستندهای راه‌یافته به بخش مسابقه هشتمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات معرفی شدند.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ستاد خبری هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، اعضای هیأت انتخاب بخش مستند این دوره از جشنواره آثار راه‌یافته به بخش مسابقه را معرفی کردند.

روبرت صافاریان، سیدسلیم غفوری، فرحناز شریفی، زنده‌یاد مرتضی نیک‌پایان و عزت‌اله پروازه اعضای هیئت انتخاب بخش مستند هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه را تشکیل می‌دهند.

این تیم ۲۹۹ فیلم مستند ارسال‌شده در سه بخش مسابقه ملی، مستند پرتره و بخش مسابقه شهر در قاب تصویر را بررسی و در نهایت ۲۴ فیلم را در بخش مسابقه ملی، ۷ فیلم را در بخش مستند پرتره و ۴ اثر را در بخش مسابقه شهر در قاب تصویر حائز برتری برای حضور در بخش مسابقه هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان دانستند.

قابل ذکر است که آثار مستند راه‌یافته به بخش مسابقه هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان دارای پراکندگی جغرافیایی و از بیشتر استان‌های کشور است و در این بین هنرمندان تهران با هشت اثر راه‌یافته بیشترین سهم را در این بخش دارند.

گفتنی‌است اعضای هیأت انتخاب بخش مستند هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، جلسات بررسی فیلم‌های کوتاه را از ۶ خرداد امسال آغاز و نتایج را به شرح ذیل اعلام کرده‌اند:

 

بخش مسابقه ملی:

۱- «آنام» به کارگردانی مریم حق‌پناه از تهران

۲- «پرندۀ آزادی» به کارگردانی فرهاد بهبهانی (حاجری) از بهبهان

۳- «سفرۀ خالی» به کارگردانی فاطمه آتانی از اراک

۴- «سارِوُ» به کارگردانی محمد عبداللهی از بیرجند

۵- «آشنگ» به کارگردانی محمدصادق اسماعیلی از کرمان

۶- «دشت بهار» به کارگردانی محمد کریمی از اهواز

۷- «بی‌سرزمینتر از باد» به کارگردانی غلامرضا جعفری از تهران

۸- «۰۳۳ سیسی خاطره» به کارگردانی الهام معروفی از اراک

۹- «جاده‌های برفی» به کارگردانی هایده مرادی از تهران

۱۰- «لوتوس» به کارگردانی محمدرضا وطن‌دوست از ساری

۱۱- «باغ بی‌برگی» به کارگردانی فاطمه رضائیان از نجف‌آباد

۱۲- «میکِل‌آنژ افغانستان» به کارگردانی محمد صفا از تهران

۱۳- «استشهادی برای خانعلی» به کارگردانی آرمان قلیپوردشتکی از دشتک

۱۴- «پدر پروانه‌ها» به کارگردانی یزدان پرونده از کرمانشاه

۱۵- «دست‌ساز» به کارگردانی ایوب مراونیپور از شادگان

۱۶- «رویای روهینگیا» به کارگردانی محمدمهدی خالقی از مشهد

۱۷- «روزمرگی یک محیط‌بان» به کارگردانی محمدجواد رحیمی از قم

۱۸- «صف سلام» به کارگردانی هادی آفریده از تهران

۱۹- «چغامیش» به کارگردانی آریان عطارپور از تهران

۲۰- «بی‌سایگان» به کارگردانی مجتبی رضائی از تبریز

۲۱- «دو اعدام» به کارگردانی بهروز خلجی از اصفهان

۲۲- «گیسوان حلب» به کارگردانی میثم صبوحی از اصفهان

۲۳- «ماهیاک» به کارگردانی فرح زارع از تهران

24- «خالو اسدالله» به کارگردانی محمد عسگرخواه از تنکابن

 

بخش مستند پرتره:

۱- «شکوه» به کارگردانی پیام میرتبریزیان از ساری

۲- «فریم‌های خالی» به کارگردانی هایده مرادی و عبدالله شکری از تهران

۳- «با لالائی‌ها می‌خوانم» به کارگردانی محمدمهدی رسولی از تهران

۴- «کابَرات» به کارگردانی برهان احمدی از سنندج

۵- «آق‌قلا» به کارگردانی محمد حامی از اصفهان

۶- «چشم آواز» به کارگردانی ریبوار محمودپور از مریوان

۷- «زُروان» به کارگردانی فرانک آرتا از تهران

 

بخش مسابقه شهر در قاب تصویر:

۱- «سراج» به کارگردانی محمدرضا دهستانی از قم

۲- «خانه‌ام کجاست» به کارگردانی شهرام اشرف ابیانه از تهران

۳- «قرمز وحشی» به کارگردانی محسن روشن‌روان از کاشان

۴- «آرزلار آغاجی» به کارگردانی مهدی شاداب و مریم صبوری از اردبیل

ه خ/م گ

نظر شما
ارسال نظر