پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
سه شنبه 11 تير ماه 1398 ساعت: 10:38128
-
الف
+

گروه‌های راه یافته به جشنواره آواها و نواهای رضوی

گروه‌های راه یافته به چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی معرفی شدند

جلسه هیات انتخاب و داوری آثار رسیده به چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با حضور احمد صدری، جهانگیر نصری اشرفی، هوشنگ جاوید، مهیار شادروان، قاسم رفعتی و شهرام صارمی برگزار شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی این جشنواره، در این جلسه پس از بررسی آثار رسیده، در مجموع ۸۰ هنرمند در قالب ۲۶ گروه در رشته‌های موسیقی آوازی، چاووشی خوانی، موسیقی ملل و گروه نوازی و تکنوازی در بخش موسیقی نواحی ایران و موسیقی ردیف دستگاهی برای حضور در جشنواره دعوت شدند.

در رشته موسیقی ردیف دستگاهی ۴ گروه، در بخش ملل ۴ گروه از افغانستان، قزاقستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان، در بخش موسیقی آوازی و چاوشی خوانی ۵ نفر و در بخش موسیقی نواحی ۱۳ گروه انتخاب شدند.

چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی ۱۳، ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال جاری در شهرهای تهران، قرچک، دماوند، شهرقدس، رباط کریم، شهرری و ملارد و مراسم اختتامیه و تجلیل از گروه‌ها ۱۵ تیرماه ساعت ۱۷ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

گروه‌های راه یافته به شرح زیر هستند:

۱- چاوشی خوانی خسرو پرویزی گیلان - رشت

۲- اخوان سنندج محمد مرادی کردستان- سنندج

۳- نوا اردشیر نوایی ده باقری لرستان- خرم آباد

۴- تکخوانی و تکنوازی محمد نعیمی گلستان- رامیان

۵- ندای جام شهرام فرهادی نیا خراسان رضوی / تربت جام

۶- نغمه‌های شاه جهان مظاهر حدادیان خراسان شمالی- فاروج

۷- قاف عشق فرشید خویی وند تهران- ورامین

۸- چاوشی خوانی محمدحسن باغبانی مازندران- جویبار

۹- یاری سید زاهد حسینی لرستان- کوهدشت

۱۰- میسان باسم حمادی خوزستان- اهواز

۱۱- هزاردستان غلام فاروق فقیری خراسان رضوی / مشهد

۱۲- آوای کلپورگان خسرو سیاهانی سیستان و بلوچستان- چابهار

۱۳- کرامت علی مراد زاده اصفهان- اصفهان

۱۴- چاوشی خوانی غلامرضا فرج پور مازندران- ساری

۱۵- صبا خلیل شیری خراسان رضوی- تایباد

۱۶- کلّار بختیاری داریوش اسکندری چهارمحال و بختیاری-شهرکرد

۱۷- نجوای کتول محمدرضا برزگر گلستان- علی آباد کتول

۱۸- کرنا نوازان بارکو سرا صفرعلی رمضانی گیلان- لنگرود

۱۹- بخشی سلطان رضا ولی نژاد خراسان شمالی- شیروان

۲۰- پیرپتر اسحاق بلوچ نسب سیستان و بلوچستان-چابهار

۲۱- تکخوانی و تکنوازی سلمان سورگی خراسان جنوبی- بیرجند

۲۲- قاصدک سعیدعلی اسماعیلی تهران- ورامین

۲۳- عاشیقلار میشو احد ملکی علیشاه آذربایجان شرقی- تبریز

۲۴- عاشیق‌های باکو ملک محمد اوقلو مهدی اُف کشور جمهوری آذربایجان

۲۵- قزاقی عبدالغفور قزاق کشور قزاقستان

۲۶- تکخوانی و تکنوازی اِحمت جمال کایهان کشور ترکیه

۲۷- خوشنواز محمد نسیم خوشنواز کشور افغانستان

ه خ/ا.ز

نظر شما
ارسال نظر