پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
دوشنبه 10 تير ماه 1398 ساعت: 20:45165
-
الف
+

معرفی گروه‌های حاضر در جشنواره رضوی

هیات انتخاب جشنواره آواها و نواهای رضوی، گروه‌های راه یافته به این جشنواره را معرفی کرد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی، جلسه هیات انتخاب و داوری آثار رسیده به این جشنواره با حضور احمد صدری، جهانگیر نصری اشرفی، هوشنگ جاوید، مهیار شادروان، قاسم رفعتی و شهرام صارمی برگزار شد.

در این جلسه پس از بررسی آثار رسیده در مجموع ۸۰ هنرمند در قالب ۲۶ گروه در رشته‌های موسیقی آوازی، چاووشی خوانی، موسیقی ملل و گروه نوازی و تکنوازی در بخش موسیقی نواحی ایران و موسیقی ردیف دستگاهی برای حضور در جشنواره دعوت شدند.

در رشته موسیقی ردیف دستگاهی ۴ گروه، در بخش ملل ۴ گروه از افغانستان، قزاقستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان، در بخش موسیقی آوازی و چاوشی خوانی ۵ نفر و در بخش موسیقی نواحی ۱۳ گروه انتخاب شدند.

چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی ۱۳، ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال جاری در شهرهای تهران، قرچک، دماوند، شهرقدس، رباط کریم، شهرری و ملارد و مراسم اختتامیه و تجلیل از گروه‌ها ۱۵ تیرماه ساعت ۱۷ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

گروه‌های راه یافته به شرح زیر هستند:

۱- چاوشی خوانی خسرو پرویزی گیلان - رشت

۲- اخوان سنندج محمد مرادی کردستان- سنندج

۳- نوا اردشیر نوایی ده باقری لرستان- خرم آباد

۴- تکخوانی و تکنوازی محمد نعیمی گلستان- رامیان

۵- ندای جام شهرام فرهادی نیا خراسان رضوی / تربت جام

۶- نغمه‌های شاه جهان مظاهر حدادیان خراسان شمالی- فاروج

۷- قاف عشق فرشید خویی وند تهران- ورامین

۸- چاوشی خوانی محمدحسن باغبانی مازندران- جویبار

۹- یاری سید زاهد حسینی لرستان- کوهدشت

۱۰- میسان باسم حمادی خوزستان- اهواز

۱۱- هزاردستان غلام فاروق فقیری خراسان رضوی / مشهد

۱۲- آوای کلپورگان خسرو سیاهانی سیستان و بلوچستان- چابهار

۱۳- کرامت علی مراد زاده اصفهان- اصفهان

۱۴- چاوشی خوانی غلامرضا فرج پور مازندران- ساری

۱۵- صبا خلیل شیری خراسان رضوی- تایباد

۱۶- کلّار بختیاری داریوش اسکندری چهارمحال و بختیاری-شهرکرد

۱۷- نجوای کتول محمدرضا برزگر گلستان- علی آباد کتول

۱۸- کرنا نوازان بارکو سرا صفرعلی رمضانی گیلان- لنگرود

۱۹- بخشی سلطان رضا ولی نژاد خراسان شمالی- شیروان

۲۰- پیرپتر اسحاق بلوچ نسب سیستان و بلوچستان-چابهار

۲۱- تکخوانی و تکنوازی سلمان سورگی خراسان جنوبی- بیرجند

۲۲- قاصدک سعیدعلی اسماعیلی تهران- ورامین

۲۳- عاشیقلار میشو احد ملکی علیشاه آذربایجان شرقی- تبریز

۲۴- عاشیق‌های باکو ملک محمد اوقلو مهدی اُف کشور جمهوری آذربایجان

۲۵- قزاقی عبدالغفور قزاق کشور قزاقستان

۲۶- تکخوانی و تکنوازی اِحمت جمال کایهان کشور ترکیه

۲۷- خوشنواز محمد نسیم خوشنواز کشور افغانستان

/ س م

نظر شما
ارسال نظر