پخش زنده
English عربي
پنجشنبه 27 ارديبهشت ماه 1397 ساعت: 11:44192
-
الف
+

جشنواره حسنات برگزیدگان خود را شناخت

اختتامیه جشنواره حسنات با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی جشنواره، برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره حسنات در مراسم اختتامیه که دیروز در سینما فلسطین اصفهان برگزار شد، معرفی شدند و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به برگزیدگان اهداء شد.

در بخش بهترین فیلم داستانی فیلم «مانیکور» به کارگردانی آرمان فیض از تهران موفق به کسب عنوان بهترین فیلم کوتاه داستانی شد و آقای طوفان نها قدرتی از تهران نیز جایزه بهترین بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی را برای فیلم «زونا» دریافت کرد.

همچنین جایزه بهترین بهترین فیلمنامه فیلم کوتاه داستانی به «مانیکور» به کارگردانی آرمان فیض از تهران تعلق گرفت و هیأت داوران جایزه ویژه خود در بخش فیلم کوتاه داستانی را به عاطفه محرابی از تهران برای فیلم «ساعت چهار» تقدیم کردند.

در این بخش جایزه زاون به فیلم «حیوان» به کارگردانی بهمن و بهرام حاج ابول لو (ارک) از تبریز اهداء شد و هیأت داوران جشنواره از فیلمنامه فیلم کوتاه داستانی « لابلای درختان» به کارگردانی محسن نبوی از شیراز تقدیر کردند.

همچنین در بخش فیلم‌های کوتاه داستانی جایزه بهترین تصویربرداری نیز به علی آبپاک از تبریز برای فیلم «حیوان» رسید.

برگزیدگان بخش مستند جشنواره نیز دیروز معرفی شدند و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به برگزیدگان اهداء شد.

در این بخش فیلم «بی‌گدار» به کارگردانی علیرضا دهقان از یزد موفق به کسب عنوان بهترین فیلم کوتاه مستند شد و فاطمه مرزبان از گرگان نیز جایزه بهترین بهترین کارگردانی فیلم کوتاه مستند را برای فیلم «من می‌مانم» دریافت کرد.

همچنین جایزه بهترین پژوهش به «مرز مه‌آلود» به کارگردانی آتبین حسینی از تهران تعلق گرفت و هیأت داوران جایزه ویژه خود در بخش فیلم مستند را به حجت طاهری از نورآباد ممسنی برای فیلم « زندگی در خور موسی » تقدیم کردند.

در این بخش هیأت داوران جشنواره از دو فیلم « داستان عروسک‌ها» به کارگردانی سید مصطفی فخاری نیری از یزد و «داداسلطنه» به کارگردانی هادی احمدی از بانه تقدیر کردند و جایزه دبیرخانه جشنواره نیز به فیلم «رودنامه خوانی»از فرشاد احمدی دستگردی از اصفهان تعلق گرفت.

برگزیدگان بخش پویانمایی جشنواره نیز در این مراسم معرفی شدند.

دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی بهترین فیلم کوتاه پویانمایی به «داش آکل» به کارگردانی هاجر مهرانی از بوشهر رسید و پرستو کاردگر از تهران نیز جایزه بهترین بهترین کارگردانی فیلم کوتاه پویانمایی را برای فیلم «ایکی» دریافت کرد.

همچنین هیات داوران جایزه ویژه خود در بخش پویانمایی را به معین صمدی از کرمانشاه برای فیلم «جمشید، مرثیه‌ای بر یک اسطوره» تقدیم کردند و جایزه بهترین فیلمنامه فیلم کوتاه پویانمائی نیز به فیلم « پیشخدمت » نوشته محمدرضا عابدی از اصفهان تعلق گرفت.

در بخش فیلمنامه،دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه کوتاه در این بخش به «مغاک» نوشته لیلا حکمت نیا از تهران رسید و جایزه بهترین فیلمنامه کوتاه پویانمائی نیز به «پرنده آرزوها» نوشته زیبا ارژنگ از اراک تعلق گرفت.

همچنین جایزه بهترین فیلمنامه کوتاه اقتباسی به «فیلمُرغ» نوشته امیرمسعود سهیلی از مشهد تعلق گرفت و جایزه ویژه هیأت داوران به فیلم «آینه» نوشته آمین صحرایی از خرم آباد رسید.

ه خ/ ص گ

نظر شما
ارسال نظر
+